Cegła wraca do łask

Trendy budowlane i wykończeniowe stale się zmieniają. Na rynku pojawiają się coraz nowsze rozwiązania. Naturalnym zjawiskiem jest jednak wracanie do mody niektórych z nich. Mowa tutaj na przykład o cegle. Dlaczego ponownie stała się popularna? Jakie są zalety cegły i dlaczego firmy świadczące usługi projektowe proponują ją swoim Klientom?

Dlaczego cegła jest tak popularna?

Mnogość rozwiązań i dostępnych na rynku materiałów sprawia, że niektóre odchodzą do lamusa na rzecz nowocześniejszych pomysłów. Okazuje się jednak, że projekty budowlane nierzadko uwzględniają produkty, które cieszyły się zaufaniem Klientów wiele lat temu. Doskonałym przykładem jest cegła. Z czego wynika jej niesłabnąca popularność?

Przede wszystkim z walorów użytkowych. Cegła jest odporna na mróz, duży nacisk oraz wahania temperatur. Warto również wspomnieć o jej walorach estetycznych – jest dostępna w wielu kolorach i teksturach, więc można ją łatwo dopasować właściwie do każdego stylu architektonicznego.

W jaki sposób wykorzystuje się cegłę w budownictwie?

Przygotowując projekty obiektów budowlanych, zdecydowanie warto uwzględnić w nich cegłę. Na przykład w przypadku elewacji doskonale sprawdzi się cegła klinkierowa, która jest niezwykle wytrzymała, a do tego odporna na zabrudzenia. W zależności od upodobań można pokryć nią całą elewację albo tylko jej fragmenty, tworząc element dekoracyjny.

Zastosowanie cegły jest bardzo szerokie – nada się  do wznoszenia ścian, murów, filarów czy słupów. Oprócz tego to materiał często wykorzystywany do budowania fundamentów i ścian fundamentowych. Co ciekawe, wiele osób decyduje się również na wykorzystanie jej we wnętrzach, wykładając nią ścianę, która wygląda surowo, jednak w połączeniu z odpowiednimi dodatkami tworzy przytulną i wyjątkową przestrzeń.

Powrót do realizacji

Tel: +48 58 742 31 95 | E-mail: biuro@konte.gda.pl | ul. Jabłoniowa 20 / 212 A, 80-175 Gdańsk

ⓒ Konte Sp. z o.o.

Realizacja: Web Room Studio