Betonowe prefabrykaty sposobem na budynki wielorodzinne

Prefabrykanty są coraz chętniej wykorzystywanym sposobem na tworzenie budynków. Znacznie skracają czas prac dzięki uniknięciu wielu czynności, które trzeba wykonać w tradycyjnych sposobach budowania. Prefabrykaty mogą być stosowane do różnego typu budowli. Doskonale sprawdzają się do stawiania budynków wielorodzinnych. 

Cechy budynków wykonanych z prefabrykatów

Przewagą prefabrykatów nad tradycyjnymi metodami budowania jest możliwa do osiągnięcia precyzja. Żadna ściana wykonana przez człowieka na budowie nie będzie tak równa, jak ta zrobiona z prefabrykatu przygotowanego w fabryce. Gładkość powierzchni pozwala od razu wykonywać prace wykończeniowe. Dużą zaletą elementów prefabrykowanych jest to, że mogą mieć przygotowane otwory techniczne, a nawet zamontowane niektóre elementy. Precyzyjność łączeń powoduje ograniczenie pojawiania się mostków cieplnych.

Kolejną istotną cechą prefabrykatów jest brak konieczności oczekiwania na wyschnięcie ścian. Z tego powodu prace można wykonywać nawet zimą.

Jak przebiega budowanie budynku z prefabrykatów?

Elementy prefabrykowane muszą być dobrze zaprojektowane. Aby tak było, zapraszamy do skorzystania z usług naszego biura projektowego w Gdańsku.

W budynkach wielorodzinnych zwykle prefabrykowane części wykonane są z keramzytobetonu z zewnętrznym wykończeniem np. z betonu architektonicznego. Ze względu na możliwości transportowe, elementy zwykle mają do 9 m długości i 8 ton wagi. W projekcie ważne jest uwzględnienie sposobu podnoszenia elementu, aby transport nie stanowił problemu.

Prefabrykaty łączy się zakotwionymi w nich pętlami lub strzemionami stalowymi i prętem. Kanał, który powstaje na łączeniach, wypełnia się betonem. Poza elementami, z których tworzy się ściany, wykonuje się także prefabrykowane schody i słupy.

Powrót do realizacji

Tel: +48 58 742 31 95 | E-mail: biuro@konte.gda.pl | ul. Jabłoniowa 20 / 212 A, 80-175 Gdańsk

ⓒ Konte Sp. z o.o.

Realizacja: Web Room Studio