3 najciekawsze kanały na youtubie z architekturą w tle

Dane statystyczne pokazują, że każdego dnia na YouTube wyświetla się ok. 5 miliardów filmów o różnej tematyce. Wspomniana platforma jest źródłem rozrywki i sposobem na poszerzenie swojej wiedzy. Niestety nie wszystkie kanały prezentują merytoryczne i wartościowe treści. Jak wybrać twórców tworzących wysokojakościowe filmy? Okazuje się, że nie jest to łatwe zadanie. Szczególnie wtedy, gdy poszukujemy specjalistycznej wiedzy przekazanej w interesujący sposób. W poniższym tekście przedstawiamy 3 kanały na YouTube, których twórcy zajmują się tematyką projektowania obiektów zabytkowych i budynków.

Najlepszy polski kanał na YouTube o architekturze

Pierwszą propozycją jest kanał Radosław Gajda & Natalia Szcześniak, prowadzony przez duet polskich architektów. Ponad 157 tysięcy subskrybentów otrzymuje ciekawe treści poruszające zagadnienia związane z architekturą współczesną i nie tylko. Twórcy kanału przekazują informacje w sposób przystępny, a zarazem wzbudzający zainteresowanie tematem. Przygotowane filmy o tematyce architektonicznej są merytoryczne, ciekawe i angażujące – wpływają na widza, a przez to popychają go do poszerzenia swojej wiedzy. Ponadto, treści publikowane na kanale Radosław Gajda & Natalia Szcześniak stanowią doskonałe źródło inspiracji.

Ciekawe anglojęzyczne treści na temat projektowania

Jednym z popularniejszych kanałów o architekturze jest Architectural Digest prezentujący najpiękniejsze domy świata, sylwetki ich właścicieli i projektantów. Ciekawą propozycją jest również Architecture Hunter, czyli kanał działający od 2021 – na dzień dzisiejszy może on pochwalić się ponad 56 tys. fanów. Misją twórców jest przybliżenie widzowi idei mówiącej o tym, że nawet najmniejsze detale wpływają na całościowy wygląd budynku i jego interakcję z otoczeniem.

Powrót do realizacji

Tel: +48 58 742 31 95 | E-mail: biuro@konte.gda.pl | ul. Jabłoniowa 20 / 212 A, 80-175 Gdańsk

ⓒ Konte Sp. z o.o.

Realizacja: Web Room Studio